Książka “Niezłe ziółko”

Barbara Kosmowska jest pisarką, która swoją karierę rozpoczęła wyjątkowo szybko. Jej twórczość zaczęła bowiem powstawać już za czasów licealnych. Już wtedy pisarka mogła się zorientować, że pisanie to coś co wychodzi jej dość dobrze. Świadczyć mogą o tym liczne nagrody oraz znalezienie się na liście bestsellerów. Kosmowska pisze zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci i młodzieży. Jej książka “Niezłe ziółko” została dedykowana najmłodszym.

Niezłe ziółko od Barbary Kosmowskiej

Książka Barbary Kosmowskiej mimo, że nie należy do najdłuższych to idealnie pokazuje, że nie liczy się długość, a zawartość. A co poznajemy na stronach książki? Historię, o tym jak to jest stracić członka rodziny. Jest to opowieść o tym jak jest to przeżywane przez dziecko oraz to jak powinni zachować się rodzice w takiej sytuacji. Apel wysłany przez Kosmowska w książce jest jasny- rodzice nie zostawiajcie dziecka samego z problemem. Jednak mimo, że książka ma pewne przesłanie również dla rodziców, to jest fabuła jest jak najbardziej odpowiednia, by przeczytać ją dziecku bądź też dać samemu do samodzielnego przeczytania. “Niezłe ziółko” to historia, w której główny bohater Eryk zaczyna spędzać sporo czasu ze swoją babcią. Malutka tak mówi się na babcię jest już w starszym wieku jednak swoją mądrością dzieli się z chłopcem mimo, że energią już nie potrafi. Chłopiec może z babcią porozmawiać jak z najlepszym przyjacielem, ona zawsze go wysłucha. A co więcej potrafi chłopcu opowiedzieć o różnych podróżach, które on sam uwielbia. Jednak jak to w życiu bywa babcia nie może żyć wiecznie. Oznacza to, że chłopiec pewnego dnia musi zmierzyć się z faktem, że jego ukochana babcia nie żyje.

Śmierć członka rodziny w książce Kosmowskiej

Barbara Kosmowska naświetla problem braku wsparcia u najmłodszych w przypadku straty członka rodziny. Eryk w książce “Niezłe ziółko” zostaje po śmierci babci sam. Rodzice nie wspierają go, nie rozmawiają z nim o tym, dlaczego tak się stało i jak on się z tym czuje. Chłopiec zostaje sam w świecie, w którym kiedyś sporą jego część wypełniała babcia, a później została pustka i poczucie niepewności, z którym chłopiec będzie sobie musiał sobie sam poradzić. Ucieczką dla niego jest ukochany domek na drzewie jednak i to mu za bardzo nie pomaga. Lata jednak lecą dalej i chłopiec nie tylko musi dać sobie rady z brakującą częścią rodziny, ale także z dorastaniem, które również go czeka. Największym pytaniem okazuje się dla chłopca to czy będzie on w stanie odnaleźć się w świecie.

 

Related posts